Раціональне використання часу

Дата: 9 травня 2020 о 16:09, Оновлено 24 лютого 2021 о 01:36

РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЧАСУ.

ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ І ПЛАНУВАТИ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ.

Це цікаво знати!

Час – це найцінніше, що є в нашому житті. Цей ресурс неможливо повернути, чи відновити. Саме тому так важливо навчитися ефективно використовувати свій час.

Багато людей витрачають свій час на ті справи, які не приносять їм задоволення. Багато хто ставить великі цілі, але мало хто виділяє свій час на їх досягнення. А як у тебе із цим справи? Подивись з боку на своє життя. Як ти використовуєш  найбільш цінний ресурс? Чи стала твоя мета ближче хоч на крок?

Всі ми маємо однаковий час (24 години), але різні люди за цей час досягають різних результатів. Вся справа в правильному використанні свого часу.

Як ефективно використовувати свій час.

• Самоконтроль і вміння керувати часом вимагає самодисципліни більше, ніж що інше. Саме це допоможе тобі ефективно використовувати свій час. Без самодисципліни ти будеш втрачати час на менш важливі справи, постійно відволікатися на дрібниці. Ти почнеш придумувати відмовки, лише би не робити те, що потрібно в даний момент. Необхідно тримати в жорсткому контролі свої дії.

• Займайся тими справами, які роблять коротшою дорогу до твоєї мети. Забери з повсякденності ті дії, які є даремними.

• Одне питання допомагає виховувати в собі дисципліну та ефективно використовувати свій час: які дії принесуть мені користь сьогодні і в даний момент. Постійно став собі це питання.

• Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні. Задай собі питання: чому б не зробити це прямо зараз? Найбільший ворог ефективного використання часу – відкладання справ «на завтра». Якщо щось можна відкласти на завтра, можливо, це зовсім можна не робити? Щоб зробити швидше – зроби сьогодні.

• Став довгострокові цілі. Це дасть тобі змогу йти в правильному напрямі й не збиватися з дороги.

• Свої справи потрібно планувати. На рік, місяць, тиждень, день – це не дасть тобі втратити ні хвилини даремно.

• Спочатку зроби одну справу до кінця і тільки потім приступай до наступної.

• Вчасно відпочивай. Повноцінний відпочинок – це  коли відпочиває і мозок і тіло. Для успіху потрібні сили і віра у досягнення мети.

ПРИСЛУХАЙСЯ ДО ПОРАД МУДРИХ ЛЮДЕЙ

• Поважайте поточну годину і сьогоднішній день! Поважайте кожну окрему хвилину, бо помре вона і ніколи не повториться.

Корчак Я.

• Хто виграв час, той виграв все.

Мольєр Ж.

• Життя – це не ті дні, що пройшли, а ті, що залишилися.

Писарєв Д.

• Минуле й сьогодення – наші засоби, тільки майбутнє – наша мета.

Ніцше Ф.

• Час відкриває все приховане і приховує всі явне.

Софокл

• Хіба сонце світить мені сьогодні для того, щоб я роздумував про вчорашній день?

Шиллер Ф.

• Звичайна людина стурбована тим, як би їй вбити час, людина ж талановита прагне його використати.

Шопенгауер А.

Перевір на практиці!

Як правильно організувати свою діяльність.

• Коли берешся за будь-яку справу, подумай: який результат повинен отримати.

• Записуй згідно з важливістю свої термінові справи, які маєш виконати протягом тижня, дня.

• Берись за справу сміливо і не відступай, поки її не виконаєш.

• Якщо в кінці тижня або цього дня залишаються не виконаними один чи два запланованих тобою пункти, перепиши їх у план на наступний тиждень (наступний день).

• Візьми собі за правило обов’язково аналізувати: чому саме ти не виконав той чи інший пункт.

• Намагайся сам усувати причини невиконання. Спочатку це вважатиметься важким, але з часом ти зрозумієш, що головне – це правильно оцінювати свої сили і не гаяти марно часу.

• Ніколи не практикуй перенесення виконання справи на наступний день. Приступай до виконання запланованого одразу ж без зволікань.

• Не роби жодних попускань, навчися своїм примхам відповідати коротко, але твердо – “ні”.

• Навчися сам собі наказувати, будь до себе непохитним, але став перед собою завдання реальні, ні в якому разі “не зазнавайся”, бо не спрацює внутрішній наказ ”Так треба”, “Я мушу”.

• Спробуй проаналізувати: на що ти переважно витрачаєш свій вільний час?

• Твій організм здатний до тривалих навантажень, але, щоб уникнути стомлення, переборюй втому, змінюй види діяльності протягом дня.

• Приймаючи на себе будь-яке завдання, навчися слухати уважно вказівки дорослих.

• Користуйся нотатками, щоб нічого не пропустити повз увагу і зберегти час.