Декада української мови

Дата: 8 листопада 2019 о 10:50, Оновлено 9 листопада 2019 о 13:17
214 переглядів

У житті кожного з нас не має бути для рідної мови лише один день! Тому ми, вчителі-словесники УЗОШ N6 ім.В.С.Гренджі-Донського, вирішили розробити для учнів декаду, присвячену популяризації рідної української мови у повсякденному, а не лише офіційному житті.

Звичайно, що весь тиждень ми плідно працювали, апробували інноваційні методи та підходи. А зараз можемо гідно презентувати власну роботу:
1. "Прокачувати" свою українську вчилися учні 10-А класу разом із М.С.Соханич, використовуючи метод Волта Діснея.
2. Учні 5-Г та 5-Д інтерактивно гралися на уроці. "Мова, як море", вчитель О.М.Драгула. Також Оксана Михайлівна з учнями 6-их класів провела вікторину "Юний мовознавець".
3. Подорожували океаном рідної мови учні 8-Б класу разом із учителем К.І.Кирлик.
4. Т.В.Сокач провела для учнів 5-Б класу вікторину "Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п'янить..."
5. Інтелектуальні ігри-конкурси знавців української мови було проведено у 6-А та 7-А класах. "Мово українська, мово солов'їна", вчитель М.М.Пушавер.
6. "День української писемності та мови" - асоціативний кущ через проектну роботу впроваджували учні 9-Б класу разом із учителем Н.Ю.Грициною.
7. Складали комікси про виникнення писемності слов'янського народу учні 8-А класу, вчитель Т.М.Долгова.
8. Міксувати мовознавчі факти, використовуючи Інтернет-сервіс Learning Apps успішно спробували учні 8-А класу, вчитель О.А.Булеца.
9. Таємниці рідного слова розкривали учні 8-Г класу разом із Х.В.Вароді.
10. С.Ю.Брензович-Кичера за допомогою карток Проппа створила разом із учнями 5-Д класу казочку "Як Нестор став літописцем", а разом із учнями 5-Г класу апробувала флеш-карти на тему "Чи знаю я рідну мову?"
11. Міні-практикум на тему "Краса українського слова в перекладах віршів Г.Гайне" провела М.І.Кривуца разом із учнями 9-Б класу.
12. І, звичайно, бібліотекарі підготували інформаційну, книжково-ілюстраційну виставку "Кришталь моєї мови дорогої", між учнями 3-4 класів провели мовні змагання "Українське ерудит-лото", а також для 6-А класу годину спілкування "Слово про слова".
Так, ми плідно попрацювали, побачили вогники в очах дітей. Саме так і ніяк інакше, бо ці діти - це наше майбутнє!
"Якщо ти грамотний, то вже успішний! Якщо ти живеш в Україні, то розмовляй рідною українською!" Саме ці гасла є важливими для підростаючої нації!