Як батькам підготувати себе та дитину до першого класу школи

Дата: 29 травня 2020 о 11:32, Оновлено 24 лютого 2021 о 01:26

Як батькам підготувати

себе та дитину до першого класу школи

Слід пам’ятати, що діти наповнені тривогою,  яку відчувають батьки пов’язану із тим, що дитина йтиме в перший клас. Пропрацюйте власну тривогу. Дитина відчуває ваші страхи і тривоги, тому якщо у вас були не найкращі спогади про школу таке ж відношення може передатися вашій дитині. Якщо страх та тривога великі, зверніться до психолога.

Дитина змінює домашнє сімейне коло на соціальну взаємодію. Перед школою добре, якщо дитина ходила в садочок, отже вона вже соціалізувалася. Якщо ваша дитина не ходила в садочок, віддайте її хоча б на якийсь гурток, де вона буде проводити деякий час з однолітками. Якщо і цього не відбулося, зверніть увагу, що вашій дитині потрібно буде більше часу адаптуватися до школи і звикнути до нового.

На передодні приведіть дитину в школу на екскурсію, чи хоча б у двір школи та покажіть, де вона буде навчатися.

Оберіть дитині зручний одяг, щоб він подобався не лише батькам, а і самій дитині.

Відсвяткуйте закінчення канікул та початок навчального року.

Якщо людина робить крок вперед, то відштовхується від землі, від стабільної опори. Дитина йде в школу, для неї це невідомість, їй потрібно відштовхнутися від стабільності батьків та їх любові до дитини.

При розмові про школу та напередодні школи додавайте дитині більше обіймів. Коли дитину обіймають, вона відчуває себе в безпеці.

Сказати дитині, що вона не мусить зі всіх предметів мати успіх, що вона лише починає вчитися, і ви будете її любити у будь-якому випадку.

Сказати дітям, що вам важливо, якщо вона матиме інтерес до навчання і що помилятися це нормально.

Повідомте дитину, що у вчительки є ваш номер телефону.

Розрахуйте час, коли приводитимете дитину в школу, щоб у вас залишалося 2-5 хв на попрощатися з дитиною і залишити її в школі. Так само коли забиратимете її зі школи, то при зустрічі ще в школі, чи вже дома, так само присядьте, щоб ваші очі були на рівні дитини та обійміть її, скажіть що ви її любите.

Школа це світ постійного оцінювання, де постійно шукають помилки, тому більше підтримуйте потенціал вашої дитини вдома, щоб відновити баланс.

Дитина втрачає у якійсь мірі свободу, і стає тим, кого ведуть. Дитині важливо підтримувати свій творчий потенціал. Важливо, щоб батьки забезпечували дитині  свій вільний час.

У дітей інтровертованого типу темпераменту чи у дітей, котрі є однією дитиною у сім’ї, які не звикли до спілкування з великою кількістю дітей може бути висока тривога чи вони зможуть спілкуватися з такою кількістю дітей. Підтримуйте дитину, запитуйте, чи вона знайшла друзів у класі.

Не порівнюйте вголос і біля дітей свій шкільний досвід, особливо негативний, щоб діти цей досвід не присвоїли собі.

Батьки, перевірте чи ваша самооцінка не залежить від успіхів дитини. Якщо так, очікування від батьків будуть тягарем для дітей.  Вони будуть відчувати страх оцінювання та страх не виправдати очікування батьків, страх покарання, чи, що батьки перестануть їх підтримувати та любити.

Пам’ятайте що «успіх» чи «не успіх» дитини, це не ваш «успіх» чи «не успіх», що дитина не є  продовженням вашого «Я».

Ще донедавна ми знали про єдине стандартне оцінювання інтелекту, так зване IQ, та зараз є інші види інтелекту, такі як емоційний інтелект EQ тощо, і, можливо, у вашої дитини добре виходить налагоджувати контакт з іншими, і вона може стати актором, письменником чи психологом. Про різні види інтелекту можна прочитати на нашому сайті.

Батьки, крім забезпечення фізіологічних потреб (їжа, одяг, тепло) мають подбати про забезпечення вільного часу для своєї дитини (час проведений в школі та на гуртках не враховується), при цьому дитина вчиться розпоряджатися часом на власний розсуд, а також потрібно забезпечити своїй дитині можливість спілкування зі своїми однолітками.

Пам’ятайте, ви завжди можете звернутися до шкільного психолога, якщо у вас виникли запитання.  Контакти ви знайдете на сайті школи.