Часто батьки дивуються на консультаціях, чому запитую чи мають діти друзів, у школі та поза її межами, скільки часу проводять на день спілкуючись з однолітками.
Часто батьки ставлять на перше місце навчання та різноманітні гуртки, і в підлітка взагалі не залишається часу на спілкування з друзями. Навчання важливе, та спілкування важливе для психічного здоров’я дитини та й дорослої людини теж. Всі ми соціальні істоти.
До речі, час проведений з однолітками на уроках, під час гуртка гончарства, чи боксу не вважається повноцінним спілкуванням. У дитини має бути спеціально відведений час на якісне спілкування. Тобто, діти можуть щось робити під час спілкування, разом з тим це є другорядним, а не навпаки.
Настає час, коли дитина починає дорослішати і їй потрібно самій вчитися взаємодіяти з світом через соціум.
Поки діти маленькі, батьки мають забезпечити їм цей час спілкування з однолітками.
Наприклад, скласти розпорядок дня, так щоб крім уроків та навчання дитина мала час на розмови з своїми однолітками. Під час карантину це буде по телефону, за допомогою соцмереж, тощо дотримуючись рекомендацій Всесвітньої Організації з охорони здоров'я.
На відео поради Дениса Угрина,
на прохання Світового Конгресу Українців,
дитячого психіатра, викладача Університету в Лондоні
https://www.youtube.com/watch?v=OC2ccUiN1Ew
#здоровийспосібжиття, #профілактика
#будьтездорові
Малюнок для учнів молодшої школи
Для старших дошкільнят та учнів молодшої школи. #психологія
Шановні батьки та педагоги! Щоб зменшити тривогу у діток, пропоную промалювати свій страх вірусу та як його можна перемогти.
Пропоную скинути у батьківські групи пропозицію, з наступною інструкцією для дітей:
«Намалюй як ти бачиш короно вірус, та як, на твою думку, можна його перемогти».
Малюнок бажано підписати ім’ям та віком дитини (замість скорочених варіантів імені які можуть бути і у дівчат і у хлопчиків, краще писати повні (наприклад, не Саша, Женя, а Олександр, Євгенія), і, при бажанні, викласти на особистій сторінці батьків, чи у шкільних групах фейсбука з хештегом #ятакбачукоронавірус.
Пс: при бажанні малювати можуть як учні старших класів, так і дорослі.