Міжнародний проєкт від NABU

Дата: 27 листопада 2022 о 06:39
Екоосвітній захід по відповідальному управлінню відходів у формі змагання ***************************************************************** Проведення творчих занять екологічного спрямування дозволяє відійти від одноманітності освітнього середовища та монотонності навчального процесу. Тому замісник директора УЗОШ 6 імені Василя Степановича Гренджі-Донського – вчителька біології Ганна Іванівна Попович час-від-часу проводить зі своїми учнями такі заняття, тим самим формуючи екологічну свідомість та відповідальне ставлення до навколишнього середовища. Тим більше, що тематичні заходи на тему відповідального управління відходами є дуже актуальними у наш час. Побутові відходи — тип відходів, що створюються у житлово-комунальному господарстві (побуті). Майже всі побутові відходи в Україні захоронюються на полігонах. Переважна їх більшість працює в режимі перевантаження, тобто з порушенням проєктних показників щодо обсягів накопичення відходів. Водночас полігони є джерелом інтенсивного забруднення атмосфери та підземних вод. Практично ні на одному з них не знешкоджується фільтрат. Майже усі полігони потребують невідкладної санації та рекультивації. Тому назріла необхідність розробити систему відповідального управління відходами у всій державі. Для цього необхідно підготувати максимально все населення до сортування ТПВ. Провели чудове заняття з учнями 6-А класу у формі змагання, під час якого вони змогли розібратись, які є види ТПВ, які з них і скільки часу потребують для розкладання в грунті чи у воді, а також як їх сортувати. Цьому дуже допоміг комплект навчальних матеріалів: спеціальний стенд (у вигляді макета з різного кольору ящиками, для різного роду сміття), тренажер з трьома сміттєвими мішками у які учні можуть практично розсортувати папір, пластик, скляні чи металічні вироби, а також настінний “щит” з покроковою грою стосовно сортування сміття. Переможці отримали подаруночки: розмальовку “Пригоди Степана в Квадратляндії” та книжечку про кажанчиків, які видані Інститутом еколого-релігійних студій. Захід у співпраці УЗОШ 6 імені Василя Степановича Гренджі-Донського з @Institute of Ecological and Religious Studies- IERS пройшов в рамках проєкту «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин», що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) (керівник Alexander Bokotey) у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини (Auswaertiges Amt (Federal Foreign Office) #AA_Kultur) координатори проєкту @Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).